Artemisyem Belgeleri

İletişim Bilgileri

Besi Yemi

Besi Yemi

Besi hayvanlarının dengeli beslenmesi, gerekli enerjiyi alabilmesi için üretilen özel yemlere besi geliştirme yemi adı veriliyor. Özellikle mineral açısından zengin olan besi yemi, içerisindeki vitaminler ve protein ile hayvanların canlı ağırlıklarının artmasını sağlıyor. Fakat fabrika besi yemi, (protein açısından premium olarak geçen yemler bile) 21 protein değerlerine ulaşsa da Artemis kaplı üre içeriğinde ki 250 protein değeri ile tüm premium protein kaynaklarından çok daha güçlüdür.

Büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılıkta ağırlık oranlarında genetik kabiliyetin de önemli rol oynadığını unutmamak gerekli.

Besin desteği sayesinde hayvanlara sağlık anlamında birçok ek fayda getiren besi geliştirme yeminin yanında rasyoya ek olarak Artemis kaplı üre girilmesi canlı ağırlıkların normal besleme düzeninden daha fazla artmasını veya daha ekonomik rasyo yapmamızı sağlamaktadır. Artemis kaplı üre 100 canlı kilogram başına 35 gram şeklinde kullanılmaktadır. %250 ham proteine sahip olan kaplı üreden 1 kilo yiyen bir hayvan (ortalama 10 günde yer bu miktarı) 2,5 kilo protein almaktadır. Büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılıkta en önemli şey besin desteğinde yüksek enerjili besi yeminin tercih edilmesidir.

Artemis kaplı üreyi 4 aylıktan büyük hayvanlarınıza kullanmaya başlayabilirsiniz. Artemis kaplı üre besicilik ve ara besicilik yapan bir çok firmanın tercih ettiği en besleyici ve en ekonomik, protein yerine geçen bir yem katkı ürünüdür. Bu yem katkı ürünü ile beslenmiş hayvanlarda standarttan daha fazla karkas kalitesi ve randımanda iyileşme gözlemleniyor.

  • Ürün, hayvanların sevebileceği yapısı sayesinde kolay alışma vadediyor.
  • Sindirilebilirliği ve yemden yararlanma oranı yüksek olan Artemis Kaplı üre, hayvanların rumen fonksiyonlarını düzenlemeye yardım ediyor.
  • Hızlı gelişimi ekonomik bir şekilde teşvik eden içeriğiyle, hayvancıların karlılığını büyük oranda arttırıyor.
  • Kaba yem kalitesinin düşük olduğu bölgelerde, besi yeminin yanında Artemis kaplı üre verilmesi verim kaybını engelleyerek hayvanların gelişimine devam etmesini sağlıyor.
  • Tüm yemleme süreci boyunca Artemis kaplı üre güvenle kullanılıyor.
  • 25 kilogramlık çuvallarda sunuluyor. Hem ekonomik hem de sağlıklı depolama sağlanıyor.
  • Yemler rutubetsiz, havadar ve sıhhi alanlarda saklandığında son tüketim tarihine dek tazeliğini koruyor. 24 ay saklama süresi vardır.
  • Tamamlayıcı bir yem olan besi geliştirme yeminin ve süt çiftliklerinde de süt yeminin yanında Artemis kaplı üre kullanımı hem ekonomik hem de verim maksimize ettiği için üreticiler tarafından kullanılıyor.

Besi Yemi Süt Verimi

Besicilikte rasyo dışında verim ile bağlantılı bir çok ortam ve sağlık koşulu bulunuyor. Hayvanlara besiye alınmadan önce iç ve dış parazit aşılarını yaptırmayı unutmamalısınız. Bunun yanında barınaklarınızın hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Böylelikle besi verimini arttırabilirsiniz. Benzer bir şekilde barınakların aydınlık olması, uygun sıcaklık değerlerinde tutulması ve düzenli olarak havalandırılması, besinin daha bereketli geçmesine imkan tanıyor. Tüm bilgilerin yanı sıra, besiye ilave edilecek hayvanların bulaşıcı hastalıklara dair taramasını yapmış olmalı ve koyucu aşılarını yaptırmalısınız. Uzmanlar, besi hayvanlarının çok kalabalık olmayan padoklar şeklinde, olduğunca yakın yaşlarda ve ağırlıkta olacak halde barındırılmasını öneriyor. Besicilikte bu şekilde bir sistem kurulması Artemis kaplı üre kullanımında da hayvanların daha dengeli dozaj miktarını tüketmesini sağlayarak verimde daha stabil olmayı sağlamaktadır. Ayrıca uzmanlar gerekli haller dışında hayvan padoklarının değiştirilmemesinin önemini arz ediyor.

Besi hayvanlarına daha hızı kilo aldırmak için protein değeri yüksek besi yemi kullanmak gereklidir. Protein bakımından en besleyici kaynak Artemis kaplı üredir.

Artemis kaplı üre, rumen metabolizmasını düzenleyerek sindirim fonksiyonlarını geliştirir.

Rumen asidini baskılayarak rumen pH’ını dengede tutar.

Yemden yararlanmayı ve yem tüketimini artırır.

Besi sığırlarında et verimini ve karkas kalitesini artırır.

Sıcak stresini düzenler.

Telefon Ara
whatsapp Yaz